Vēsture

Rīgas 95. vidusskolas muzejs

"Pateicība muzejam" 2024


Muzejs tika dibināts 1998. gadā. 

Muzeja darbības mērķis: atspoguļot Rīgas 95. vidusskolas vēsturi, izaugsmi un sasniegumus.

Muzeja dibinātājs skolas pirmā direktore Vera Hatunceva. Pirmā muzeja vadītāja bija Tatjana Trehdenova, strādāja skolā kā interešu izglītības skolotāja, vadīja foto pulciņa nodarbības un koordinēja skolas muzeja darbību.

Muzeja vēsture. Muzejs veidojās kā skolas vēstures fotohronika. Fotogrāfijās atspoguļots skolas būvniecība, atklāšana, pirmie skolotāji, skolas pasākumi, viesu vizītes, t.s. pirmā olimpiskā čempiona Igora Vihrova, Izglītības ministra Kārļa Greiškalna, Latvijas Republikas prezidenta Valda Zatlera vizīte...
Pašlaik muzeju vada Vera Verhovska, strādā skolā kā muzeja pedagogs un foto pulciņa vadītāja.

Skolas muzejā strādā skolas aktīvs, kurš sastāv no pamatskolas un vidusskolas skolēniem. Skolēni gatavo tematiskās izstādes, veltītas kā Valsts svētku, tā arī tautas tradīcijām.

Sākumskolas korpusā muzejs izmanto speciālo telpu izstāžu organizēšanai.. 2012. gadā muzeju telpā tika veikti remontdarbi, un aprīkots ar jaunām mēbelēm. Muzeju telpas tiek izmantotas skolas parlamenta sēdēm, kā arī administrācijas un metodiskās jomas vadītājiu sanāksmem.

Skolas muzeja foto ekspozīcija atrodas ne tikai muzeja telpās bet arī skolas rekreācijās.

Muzeja īpaša ekspozīcija veltīta foto un kino vēsturei. Ir izveidota 20. gadsimta 80-gados foto laboratorija. Foto ekspozīcijas pamatus ielika skolotāja T. Trehdenova. Skolotāja V. Verhovska izveidoja muzejā ekspozīciju veltītu Rīgas porcelāna rūpnīcas izstrādājumiem.Rīgas 95.vidusskolas tradīcijas

 Rainim - 150

 2015. gada vēsture
Skolas vēsture I-II
Skolas vēsture II-II
Sākums